Kas yra TBRI metodas?

Savo kelionę apie tėvų ryšį su vaikais pradėjau dar prieš beveik dešimt metų Kaune susipažinusi su prieraišiosios tėvystės klubo iniciatore Lina. Mane žavėjo tai, kuo degė ji ir su entuziazmu prisijungiau prie šios klubo iniciatyvos. Prieraiši tėvystė buvo bei yra natūrali auginant savo pačios sūnų. Ir štai, gyvenimas sudėliojo taip, kad ką tik baigiau nuostabų Amerikos vaiko raidos institutą Karyn Purvis Institute of Child Development ir tapau TBRI praktike!

Nuotrauka iš užsiėmimo „Kuria vaikai“

Pasitikėjimu grįstų santykių intervencija (TBRI) – tai holistinis, mokslo įrodymais, prieraišumo teorija ir traumų psichologija pagrįstas metodas, sukurtas atliepti kompleksinius pažeidžiamų vaikų poreikius.

Šis metodas buvo sukurtas Jungtinėse Amerikos Valstijose, daktarės Karyn B. Purvis ir daktaro David R. Cross, kurie metodą grindžia per daugelį metų atliktų mokslinių tyrimų duomenimis traumos, neuromokslų, prieraišumo srityse bei praktinio darbo rezultatais. TBRI metodas taip pat vadovaujasi įgalinimo, ryšio užmezgimo, probleminio elgesio korekcijos principais, kurie padeda atsakyti į vaiko fiziologinius, prieraišumo poreikius, padeda koreguoti iš baimės kylantį netinkamą vaiko elgesį. TBRI yra ypač tinkamas vaikams, kurie yra augę ar tebegyvena nepalankiomis sąlygomis (pavyzdžiui, patyrę smurtą, nepriežiūrą, augę be tėvų), gali būti taikomas ir stacionariose gydymo įstaigose, psichosocialinės reabilitacijos centruose, teismų praktikoje ir kt. Tačiau TBRI principai taip pat puikiai tinka ir gali labai padėti visoms šeimoms!

Jei nori susipažinti daugiau su šia metodika, rekomenduoju Dr. Karyn B. Purvis ir Dr. David R. Cross knygą „Ryšys su vaiku“.

Lietuvių komanda, su kuriais kartu baigėme šiuos mokymus yra atviri Jums įvairiuose miestuose. Visi kartu kursime kažką gražaus Lietuvai, na, o savo asmeniškais planais pasidalinsiu netrukus 🙂

Iki šiltų susitikimų!

Komentarai yra išjungti.